Kontaktujte nás: 722949563 | martin.trinacty@seznam.cz

VIZE

Vizí je vytvořit bezpečné, příjemné, přátelské a otevřené prostředí (prostor) hlavně pro děti, ale i pro jejich rodinu a přátele.

Základem je bezpečné, příjemné a inspirativní prostředí pro děti založené na přírodě a přirozenosti. Každodenní pobyt v přírodě uspokojí potřebu dítěte po poznávání, může se nejen vyřádit, ochutnat svobodu, ale učí se i zodpovědnosti za své činny a rozhodnutí. V malé skupině se učí spolupracovat, komunikovat, vyjednávat. Učí se rozeznávat své emoce, poznává své tělo, objevuje vnitřní i vnější vesmír. Díky maximálnímu počtu 15 dětí na 2 dospělé průvodce dostane dítě dostatek pozornosti (ve skutečnosti je většinou počet přítomných dětí 8-12 a díky otevřenosti naší školce rodičům věříme, že s námi budou chodit a počet dospělých bude 3-5, což má krásný vliv na děti, které svou pozornost uspokojují a dělí. "Teto podívej, strejdo můžeš mně prosím pomoct?").

Člověk je tvor sociální a potřebuje se družit, komunikovat a propojovat se. Tudíž školka jako základ takovéhoto prostoru je otevřená i rodině a přátelům. Jste vítáni ráno mezi 8 a 9 přijít s dítětem, posedět, pobýt, načerpat energie, nadýchat se čerstvého ranního vzduchu. Jste vítání s námi chodit na část nebo i na celé dopoledne do přírody. Jste vítáni s námi obědvat, jste vítáni s námi odpočívat, číst nám pohádky nebo s námi trávit odpoledne. Hrát si s námi nebo ještě lépe, předávat nám své životní zkušenosti. To, co milujete, co děláte a umíte, představte dětem a u některého můžete zasít semínko jeho budoucího životního nadšení, které se může stát jeho láskou či životním posláním. 

Do budoucna je vizí rozšířit "nabídku" pro mladší i pro starší. Dopolední prázdný a nádherný prostor hřiště a zázemí nabídnout dětem od cca 1,5 - 3. Maminky si zde mohou navzájem pohlídat děti a odjíždět vyřizovat potřebné záležitosti nebo se mohou složit a zaplatit hlídání. Nabízí se i otevřít odpolední prostor školákům. Vytvořit jim podmínky, aby si mohli hrát, společně dělat úkoly nebo vytvořit nabídku sportovních či vzdělávacích aktivit (společné procvičování matematiky, angličtiny, fotbalové tréninky apod.). 

Nejodvážnější myšlenkou je pak svobodná škola. Děti z lesních školek jsou sice výborně připraveny do školy, ale moc jim nevyhovuje, když je jim diktováno, co mají v který moment dělat a co je má bavit. Proto, když nám bude vesmír (komunita) přát, ideálně ze školkových dětí bude pár dětí v domácím vzdělávání, vznikne skupina, která bude základem pro svobodnou školu a na světě může být nádherná alternativa ke klasické základní škole. 

Vše závisí na komunitě. Na vás. Co si budete přát, můžete dostat. Přijďte a přejte si. :-)

.

.

PEDAGOGICKÁ KONCEPCE

Pedagogická koncepce je hlavně synergie (směs, mix, průsečík, lektvar...) průvodců.. 

.

"Jde vlastně o to vytvořit prostor pro to, aby ve školce byli zajímaví a nadšení průvodci a každý těm dětem přirozeně předává to nejlepší ze sebe a svého života."

Volná parafráze, Martina Turečková, koordinátorka a průvodkyně v lesním klubu Za humny, Ivančice

.

50 zážitků, které bychom měli zažít než je nám 11 a tři čtvrtě

a druhý zdroj je krásná kniha lesní moudrosti:

Obsah strana 1:

Obsah strana 2: